Dekoracje świąteczne, czyli jak przystroić dom na święta?

Święta to nie tylko prezenty i spotkania z bliskimi. To również dekoracje świąteczne, które pozwalają na stworzenie wyjątkowego klimatu w domu, w pracy czy w miejscach publicznych. Możliwości przygotowania świątecznych aranżacji jest wiele i niewątpliwie każda z nich posiada swój urok. W tym artykule omówiono kilka propozycji ozdób, dzięki którym możliwe będzie wprowadzenie odrobiny magii do wnętrza domu oraz mieszkania. 

Po pierwsze – bombki i świąteczne zawieszki 

Jak wiadomo, sztandarową ozdobą świąteczną, która gości w każdym domu jest choinka. To właśnie na jej gałązkach wieszane są rozmaite dekoracje świąteczne w postaci bombek oraz różnorodnych zawieszek. W sklepach aż roi się od wyżej wspomnianych, które dostępne są w ciekawych odsłonach. Co istotne, w wielu domach w dalszym ciągu kultywowana jest tradycja samodzielnego przygotowywania ozdób choinkowych. Kolorowe łańcuchy, styropianowe bombki zdobione cekinami, jak i również pierniki pełniące rolę świątecznych zawieszek. To wszystko sprawia, że czas świąt staje się wyjątkowy, a co ważne pozwala spędzić dużo czasu w gronie najbliższych. 

Po drugie – dekoracja stołu i świąteczna zastawa 

W czasie  świąt, najwięcej czasu spędza się przy stole pełnym przepysznych potraw. Wspólne biesiadowanie, kolędowanie oraz długie rozmowy stają się o wiele przyjemniejsze, kiedy jest on pięknie przystrojony. Jeśli chodzi o dekoracje świąteczne stołu, niewątpliwie tą podstawową stanowi obrus nawiązujący swoim wyglądem do danej uroczystości. Ponadto, świąteczne serwetki, maty stołowe, świeczniki, a także stroiki na bazie gałązek choinkowych – to właśnie one stosowane są najczęściej. Dobrym rozwiązaniem jest także świąteczna zastawa stołowa. Na rynku dostępne są różnorodne wzory wyżej wspomnianej, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich bliskich. 

Po trzecie – świąteczne tekstylia i oświetlenie

Kolejnymi ze świątecznych dekoracji, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego klimatu we wnętrzu domu oraz mieszkania są światełka. Poza choinką, dobrze prezentować się będą także na parapecie czy kominku. Przytulności dodadzą również świąteczne poszewki na poduszki, narzuty na łóżko oraz koce w świąteczne wzory. W kuchni natomiast, idealnym rozwiązaniem okażą się ściereczki ze świątecznym motywem oraz fartuszek w tym samym tonie. Niektórzy, decydują się także na wymianę ręczników w łazience na te, które stanowić będą dla niej świątecznymi ozdobami Jak widać pomysłów jest naprawdę wiele, a różnorodność wyboru niewątpliwie ułatwia zadanie. 

Redakcja eDekoracje