Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Klasyczne żaluzje nie cieszą się już popularnością, zostały one zastąpione nowoczesnymi roletami, które cechują się większymi walorami estetycznymi. Coraz częściej w salonach można zobaczyć na oknach żaluzje plisowane, które chronią przed promieniowaniem słonecznym i niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów/przechodniów oraz stanowią ciekawą dekorację. Mają one charakterystyczny kształt przypominający harmonijkę. Zwijają się na całej długości, są uniwersalne, pasują praktycznie do każdego pomieszczenia. Można je zamontować na oknach zarówno ściennych, jak i dachowych. Wybór plis jest ogromny, więc pora zastanowić nad tym, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Jak wybrać odpowiednie plisy okienne dzień noc?

Aranżacja okna ma ogromny wpływ na wystrój całego pomieszczenia, dlatego żaden element nie powinien być wybierany przypadkowo. W salonie świetnie sprawdzają się rolety plisowane, które można z łatwością dopasować do każdego okna. Wyglądają bardzo efektownie, zwija się je zarówno od dołu, jak i od góry. Plisy okienne są dostępne w wielu wymiarach, kolorach i stylach. Podczas zakupu powinno się mieć na uwadze ich rodzaj. Jeśli ktoś szuka rolet łatwych w montażu, to powinien postawić na model wolnowiszący. Montaż jest praktycznie bezinwazyjny, wystarczy przykleić wieszaki znajdujące się w zestawie do ramy okiennej i gotowe. Inną opcją są rolety plisowane w kasecie, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością.

Podczas wybierania plis okiennych powinno się mieć na uwadze sposób ich zwijania. W zależności od preferencji, można wybrać modele ze sznurkiem do zaciągania lub z uchwytem montowanym na rolecie. Obecnie najpopularniejsze są rolety plisowane, które zwijają się w obu kierunkach, dzięki czemu można idealnie dopasować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Stylistyka rolet także ma znaczenie. W sprzedaży dostępne są nawet wzorzyste plisy, z ciekawym motywem. Nie brakuje też modeli w wydaniu minimalistycznym, bez żadnych zdobień. Przy wyborze stylu rolety należy kierować się wystrojem wnętrza, dążyć do zachowania spójności aranżacyjnej.

Co ma znaczenie przy wyborze rolety plisowanej dzień noc?

Wybierając plisy okienne dzień noc, należy zwrócić uwagę na to, z jakich zostały one wykonane materiałów. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem żaluzji plisowanych do aranżacji wnętrza, swoich indywidualnych preferencji. Rodzaj użytego materiału wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale też na cenę rolety. Najtańsze są modele wykonane z tworzywa sztucznego i cienkich tkanin. Niestety są one mniej wytrzymałe, przepuszczają więcej światła. Zdecydowanie wytrzymalsze są rolety bambusowe, drewniane i dzianinowe. Zawsze powinno się mieć na uwadze łatwość utrzymania rolety w czystości, jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Istotne będzie także to, aby dobrać właściwe wymiary. Jeśli komuś zależy na tym, aby roleta była idealnie dopasowana, to warto zamówić ją na wymiar. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się przede wszystkim w przypadku okien o nietypowych wymiarach.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *