Dlaczego warto wybrać drewniane meble?

Drewno we współczesnym designie wnętrz kojarzony jest głównie z klasyką oraz ponadczasową elegancją. Jednak drewno to materiał, na który warto zwrócić uwagę, nie tylko w czasie urządzania domu w klasycznym stylu. Sprawdź, dlaczego warto postawić na meble drewniane.

Kolejny mit to wysoka cena mebli drewnianych. Wszystko zależy bowiem od gatunku drewna, z jakiego będziemy kupować nasze meble. Ale wybór tego materiału ma też znacznie więcej plusów. Oto niektóre z nich.

Drewniane, znaczy trwałe

Jeśli odwiedzimy jakikolwiek sklep meblowy z antykami, znajdziemy tam przede wszystkim drewniane meble. Dlaczego? Wynika to oczywiście z trwałości tego materiału, który mimo upływu lat będzie zachowywał swoje właściwości. Meble wykonane z najwyższej jakości drewna będą służyć nie tylko latami, ale wręcz pokoleniami. Zatem nawet jeśli meble drewniane będą faktycznie droższe, pamiętajmy, że to inwestycja na lata, która szybko się zwróci dzięki swojej niezawodności.

Drewniane, czyli naturalne

Każdy z nas lubi otaczać się naturą. Czujemy się wtedy zrelaksowani i szczęśliwsi. Naukowcy już dawno udowodnili, że kolory lasu zapewniają nam harmonię oraz spokój. Pamiętajmy też o naturalnym pochodzeniu mebli. Decydując się na drewniane meble nie przyczyniamy się do produkcji rozkładającego się przez setki lat plastiku. Drewno bardzo dobrze zachowuje się też w każdej wilgotności, co często ma niemałe znaczenie dla domowników. Warto też pamiętać, że drewno w przeciwieństwie do sztucznych materiałów nie przyciąga kurzu, zatem poleca się je zwłaszcza alergikom.

Elegancja bez względu na styl

Nie ważne czy postawimy na klasyczną elegancję, czy raczej preferujemy nowoczesny, skandynawski minimalizm, drewniane meble sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrza. Już na pierwszy rzut oka łatwo ocenić, czy siadamy przy stole z drewna, czy też mamy do czynienia z drewnopodobną okleiną. Nawet jeśli postaram się o bardzo naturalną imitację, pierwsze wyszczerbienie czy zarysowanie odsłoni niedoskonałości oraz sztuczne pochodzenie tańszych zamienników. Tymczasem meble drewniane są wytrzymałe i nawet po upływie wielu lat zachowują swoją pierwotną klasę.

Świetne w każdym wnętrzu

Jak już wspomnieliśmy, drewno świetnie odnajduje się w każdym wystroju. Drewniane podłogi i masywne, dębowe komody będą doskonale współgrały ze skórzaną kanapą, grubymi zasłonami i ozdobami, np. w stylu łowieckim czy leśnym. Natomiast lekka i jasna sosna będzie idealna w minimalistycznym wystroju, zarówno jako dominujący materiał, jak i w roli dodatków. Różnorodność kolorystyczna drewna sprawia, że możemy dopasować ten materiał do każdego wnętrza.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *