Praktyczna lodówka do małej kuchni

Mała kuchnia nie oznacza braku funkcjonalności. Wystarczy odpowiednie rozplanowanie i pomysł, a nawet najmniejsza przestrzeń może być bardzo praktyczna. Meble na wymiar nie są problemem, to samo niektóre urządzenia AGD. Kłopoty zaczynają się przy wyborze lodówki. Trudno znaleźć model, który wpasuje się do niewielkiego wnętrza, nie zagraci go i nie przytłoczy. Podpowiemy, jaka lodówka do małej kuchni będzie idealna!

Wolnostojąca, czy pod zabudowę? Jaki rozmiar lodówki wybrać?

Na początek musimy zastanowić się, czy chcemy dopasować lodówkę do frontów szafek, czyli ją zabudować czy kupić model wolnostojący w odrębnym kolorze. Lodówka pod zabudowę ma te zaletę, że wtapia się w całość aranżacji przez co kuchnia staje się optycznie przestronniejsza i większa. To duża zaleta jeśli mamy do dyspozycji mało miejsca. Z kolei modele wolnostojące są z reguły tańsze, a również możemy dobrać ciekawy model, który dopasuje się do całej aranżacji.
Jeśli mowa o wielkości lodówki, musimy zastanowić się, jakie mamy wymagania. Wiele zależy od ilości osób mieszkających w domu, czy mieszkaniu oraz oczywiście od dostępnego miejsca. Jeśli mieszkami sami lub we dwójkę spokojnie wystarczy nam lodówka do wysokości blatu, nad którą będziemy mieć dodatkowe miejsce robocze oraz możliwość zawieszenia szafek kuchennych.

W jakim miejscu najlepiej postawić lodówkę?

Kolejną kwestią, którą należy poruszyć, jest ustawienie lodówki. Oprócz wyboru miejsca pod względem najlepszego dopasowania, trzeba zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Lodówka nie może znajdować się przy źródłach ciepła, jak grzejnik. Urządzenie potrzebuje miejsca na przewiew po obu stronach. Warto również zasięgnąć informacji zawartych w instrukcji, żeby nie popełnić żadnego błędu.
Jeśli chodzi o względy estetyczne i praktyczne, lodówkę należy ustawić na wylocie z kuchni. Powinna być ona zakończeniem blatów. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczanie lodówki we wnęce w ścianie, co zaoszczędzi wiele miejsca. Jeśli więc mamy takie niezagospodarowane miejsce, możemy je wykorzystać w ten sposób. Zwróćmy również uwagę na otwieranie drzwi lodówki. Zwykle możemy wybrać sami, w którą stronę chcemy żeby się otwierały. Jednak są modele, które mają to narzucone z góry. Dlatego lepiej zapytać obsługę w sklepie lub sprawdzić dostępne informację.

Lodówka do małej kuchni – to nic trudnego!

Jak widać wybór odpowiedniej lodówki wcale nie jest taki trudny. Mamy wiele różnych możliwości i opcji, żeby idealnie wpasować urządzenie nawet do najmniejszego wnętrza. Wystarczy tylko rozglądnąć się za odpowiednim modelem i sprawdzić, czy będzie pasował do wystroju. Lodówka do małej kuchni musi być praktyczna i idealnie dopasowana. Na niewielkie przestrzeni nie ma miejsca na błędy i nieodpowiednie dobrane elementy. Wbrew pozorom urządzenie małej kuchni jest trudniejsze niż dużej! Ale sama lodówka nie stanowi problemu, jeśli tylko dobrze przemyślimy jej zakup. Dlatego nie bójmy się szukać i pytać, pracownicy sklepów ze sprzętem AGD zawsze służą pomocą.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *