Pościel bawełniana dwustronna – czym się charakteryzuje?

Pościele bawełniane to jedne z najczęściej wybieranych przez nas pościeli. Nic dziwnego! W ciągu ostatnich kilku lat, wszyscy zyskaliśmy większą świadomość, jeśli chodzi o dbanie o higienę snu. Pościel z bawełny chłodzi nas latem, a zimą – grzeje. Poza tym, ma również wiele innych zalet – jest oddychająca, hipoalergiczna, delikatna dla naszej skóry, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Często możemy spotkać się z określeniem pościele satynowe bawełniane dwustronne (160×200, 140×200 lub 220×200). Co to oznacza? Czy powinniśmy wybierać właśnie taki typ pościeli bawełnianej? Sprawdź, co na ten temat dla Ciebie przygotowaliśmy!

Co to jest pościel bawełniana dwustronna?

Pościel bawełniana dwustronna charakteryzuje się posiadaniem nadruku tylko po jednej stronie pościeli bądź różnych nadruków z obu jej stron. Często, gdy kupujemy daną pościel, nawet nie zwracamy uwagi na taki szczegół. Pościele najczęściej posiadają ten sam nadruk czy wzór po obu stronach, dzięki czemu niezależnie od położenia, pościel zawsze wygląda tak samo. Określenie pościeli dwustronnej nie dotyczy również pościeli jednokolorowych i tych bez żadnego nadruku – wiadomo, że pościel biała bawełniana nie będzie pościelą dwustronną, ponieważ z każdej strony wygląda tak samo. Sprawa przedstawia się już odrobinę inaczej, jeśli na naszym zakupowym celowniku znajduje się pościel bawełniana w kwiaty – ta może być już jedno- lub dwustronna. 

Dwustronne komplety pościeli bawełnianej stały się bardzo popularne wśród najmłodszych. Często charakteryzuje je inny nadruk z jednej, a inny nadruk z drugiej strony. Dziecko może wówczas wybierać, pod którym chce w danym dniu spać. Często pościele tego typu występują w wariantach z nadrukami ulubionych dziecięcych postaci z bajek. 

Zalety dwustronnej pościeli bawełnianej

Mogłoby się wydawać, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki rodzaj pościeli bawełnianej wybierzemy – pod każdą będzie się spać równie przyjemnie. Oczywiście, jest to prawda. Dwustronna bawełniana pościel posiada jednak również szereg innych zalet, które chcemy Wam przybliżyć!

Funkcjonalność

Dwustronna bawełniana pościel jest przede wszystkim bardzo funkcjonalna – nie ma z nią miejsca na nudę! Wystarczy odwrócić ją na drugą stronę, by uzyskać zupełnie nową odsłonę tej samej poszewki. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku dzieci, ale także dorosłych. Wszyscy czasem potrzebujemy zmiany wyglądu sypialni, nawet jeśli oznacza ona tylko zmianę kompletu pościeli! 

Zminimalizowanie kosztów

Pościel dwustronna pozwoli nam również na zminimalizowanie kosztów. Wystarczy kupić jeden komplet, z którego możemy korzystać tak, jakby były dwoma różnymi. Przewrócenie pościeli na drugą stronę sprawi, że nowy wzór przyniesie ogromną zmianę w Twojej sypialni, a Ty nie poniesiesz z tego powodu żadnych dodatkowych kosztów! 

Szybkość i łatwość w podejmowaniu decyzji

Często wybierając pościel, nie możemy zdecydować się na konkretny wzór. Jeden jest odpowiedni na jedną, drugi na inną porę roku – jeden pasuje do letnich, inny do jesiennych dekoracji. Często również różnią się nasze gusta i preferencje, a pościel musi przecież podobać się obu osobom, które będą pod nią spać. Z bawełnianą pościelą dwustronną wcale nie musimy wybierać! Różnorodne połączenia wzorów i kolorów sprawią, że każda para znajdzie idealne zestawienie dla siebie. Często pościele dwustronne posiadają deseń tylko z jednej strony. Jest to bardzo praktyczna opcja, zwłaszcza dla osób, które na dłuższą metę mogą być zmęczone wzorami. 

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *