Prywatne kino domowe w salonie

Wyjście do kina to idealny sposób na spędzenie wspólnie czasu, szczególnie dla kinomaniaków. Można zapoznać się z najnowszym repertuarem i oglądnąć ulubionego aktora na wielkim ekranie. Jednak bilety do kina wcale nie są tanie i po pewnym czasie portfel może być mocno nadwyrężony po kilku wyjściach na film. A co jeśli zamiast wydawać pieniędzy na wyjścia zainwestowalibyśmy je w prywatne kino domowe w salonie? To świetny pomysł!

Pierwsze kroki w stronę kina domowego – znalezienie miejsca

Oczywiście chcemy zaaranżować nasze kino domowe w salonie, jednak nie zawsze układ, który obecnie mamy, nam na to pozwoli. Potrzebujemy jak największej przestrzeni na zamontowanie wszelkich sprzętów oraz w odpowiedniej odległości zestawu wypoczynkowego. Dlatego więc wygospodarujmy największą ścianę w pokoju na telewizor i resztę artykułów. Zlikwidujemy wszelkie półki i inne wiszące na niej ozdoby. Ściana musi być pusta.
Teraz musimy dopasować odległość kanapy, sofy czy narożnika w taki sposób, aby mieć dość miejsca na oglądanie filmów w powstającym kinie domowym! Przy wyborze miejsca warto od razu rozplanować rozmieszczenie głośników tak, aby łatwo schować ewentualne kable. Dobrze jest, jeśli salon nie jest mocno nasłoneczniony i nie posiada wielu okien.

Jaki sprzęt jest potrzebny do kina domowego w salonie?

Przede wszystkim musimy zainwestować w dobrej jakości telewizor. Jednak równie ważnym elementem jest zestaw głośników, które rozmieścimy w całym salonie. Kino domowe to nie tylko duży ekran, ale również odpowiednie rozłożenie dźwięku. Ten komplet zapewni najlepsze wrażenia filmowe dla każdego kinomaniaka.
Ciekawą alternatywą dla telewizora jest zakup rzutnika. Obecnie mamy dostępne urządzenia o naprawdę dużych parametrach. Wystarczy wygospodarować białą ścianę lub zakupić specjalny ekran. Jednak nie ma potrzeby generowania dodatkowych kosztów. Sama pomalowana ściana w zupełności wystarczy. Rzutnik możemy ustawiać w wielu miejscach i bez problemu go przenosić. Jest bardzo praktyczny i pozwala na osiągnięcie naprawdę niesamowitych efektów. Trudno znaleźć telewizor z ekranem podobnych rozmiarów!
Oczywiście takie rzeczy, jak wygodna kanapa oraz praktyczny stolik to również ważne elementy, bez których nie obędzie się kino domowe! W końcu w trakcie oglądania filmów musimy zająć pozycję, w której będziemy czuć się zrelaksowani. Na stoliku położymy popcorn – w końcu jakie to kino bez popcornu!

Kino domowe w salonie jest w zasięgu Twojej ręki!

Samo urządzenie domowego kina nie jest trudne, jednak nie jest też tanie. Potrzeba na to trochę pieniędzy na odpowiedni sprzęt. Niestety, elektronika taka jak rzutnik, telewizor i nagłośnienie to wydatek rzędu kilku tysięcy a nawet kilkunastu. Jednak nie od razu trzeba zainwestować w całe wyposażenie. Już samo stworzenie odpowiedniego klimatu, dobre ułożenie mebli i urządzeń wprowadzi kinowy klimat. Z pewnością spodoba się to niejednemu domownikowi, a wspólne oglądanie filmów nigdy nie było tak miłe i przytulne!

Redakcja eDekoracje