Mały chlebak, czy nowoczesny pojemnik? Co wybrać na pieczywo

Każdy ma swoje sposoby na przechowywanie pieczywa. Jedni umieszczają je w zamrażalniku, aby jak najdłużej zachowało swoją świeżość. Inni kupują nowe pieczywo codziennie rano, aby było jeszcze ciepłe i chrupiące. Wciąż istnieje także grupa osób, które korzystają z chlebaka. Choć może się to wydawać staromodne i przestarzałe, to obecnie ten produkt przeżywa odrodzenie! Duży, średni, mały chlebak – do wyboru do koloru.

Z jakiego materiału wykonany chlebak będzie najlepszy?

Klasyczny, tradycyjny chlebak jest wykonany oczywiście z drewna. Obecnie jednak mamy wiele innych rozwiązań, które spełniają swoją rolę jeszcze lepiej niż starodawne chlebaki. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego lub ekologicznego bambusa.
Pamiętajmy jednak, że w drewnianym chlebaku nie ma nic złego. To świetne rozwiązanie do wielu wnętrz, gdyż jego wygląd ociepla kuchnię i nadaje mu przytulnego wykończenia. Chlebak może być wykonany z wielu różnych rodzajów drewna. Dzięki temu łatwo dobierzemy kolor do wystroju kuchni. Ciemne drewno wygląda nowocześniej i bardziej elegancko. Jasne świetnie sprawdzi się do klasycznych kuchni.
Jeśli chcemy coś taniego, ale praktycznego, idealny okaże się plastik. Taki chlebak można kupić już za kilkanaście złotych. Nie jest najpiękniejszy, ale możemy go bez problemu przechowywać na przykład w szafce.

Duży, średni, mały chlebak – jaki wybrać rozmiar?

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest rozmiar chlebaka. Zwykle wystawia się go na zewnątrz, na blat. Dlatego w zależności od tego, jak duże mamy blat i ogólnie, całą kuchnię, musimy dobrać odpowiedni rozmiar. Klasyczny chlebak spokojnie zmieści się w większości kuchni. Najlepiej ustawić go przy ścianie albo na złączeniu dwóch blatów. Pamiętajmy także o praktycznej stronie. Ustawmy chlebak tak, aby mieć do niego łatwy i szybki dostęp.
Jeśli mieszkamy w kawalerce i mamy dość ograniczoną przestrzeń roboczą, warto wybrać mniejszy model chlebaka. Spokojnie pomieści bochenek chleba, a jednocześnie nie zabierze niepotrzebnie miejsca. Oczywiście możemy schować go do szafki, ale nowe modele mogą być prawdziwą ozdoba kuchni, dlatego szkoda zabierać je z widoku. Mały chlebak również może służyć za dekorację!
Chlebaki obecnie mogą mieć naprawdę duże rozmiary i różne sposoby otwierania. Nie tylko przesuwaną zasłonkę, ale również otwierane wieczko lub dużą pokrywę. Możemy znaleźć wiele designerskich projektów, które wręcz nie przypominają chlebaków, a dzieła sztuki!

Chlebak, czyli praktyczna ozdoba

Dlaczego warto kupić chlebak? Ze względów praktycznych, ale również dekoracyjnych! Przechowywanie pieczywa w chlebaku zapewnia mu dłuższą świeżość, chroni przed wilgocią i zapleśnieniem oraz chroni przed światłem. Dodatkowo nowoczesne modele w wielu sklepach zajmujących się aranżacją wnętrz to prawdziwe dzieła sztuki! Warto połączyć więc aspekty praktyczne z dekoracyjnymi i kupić piękny, designerski chlebak.

Redakcja eDekoracje