Jaki okrągły stół do jadalni?

Jadalnia to miejsce równie ważne, co salon czy kuchnia. Posiadając mieszkaniu lub dom z wystarczającą ilością miejsca na wydzieloną przestrzeń pod właśnie ten pokój nie rezygnujmy z jego urządzenia. Wystarczy stół, krzesła, ładne oświetlenie i kilka dodatków aby stworzyć przyjazne miejsce, w którym aż chce się przebywać. Jeśli jesteście właśnie na etapie kompletowania wystroju koniecznie zapoznajcie się z ty artykułem. Podpowiemy, jaki okrągły stół do jadalni będzie najlepszy!

Rozmiar ma znaczenie – jak wybrać odpowiedni?

Jeśli już wiemy, że chcemy mieć w jadalni okrągły stół, możemy przejść do drugiego kroku. Musimy wybrać odpowiedni rozmiar. Stosunkowo okrągłe stoły są dość problematyczne, gdyż zajmują dużą przestrzeń. Nie są tak praktyczne jak rozkładane stoły prostokątne i nie da się ich maksymalnie dosunąć do ściany, gdyż tracimy wtedy dość dużo miejsca. Warto więc dopasować rozmiar do posiadanej przestrzeni.
Najlepiej znaleźć miejsce, w którym stół może stanąć na środku. Wtedy będziemy mogli go wykorzystać w 100%, obojętne jakiego rozmiaru będzie. Jeśli wiec chcemy zdecydować się na okrągły kształt, to musimy mieć dużo miejsca. Szczególnie, jeśli ma on służyć większej rodzinie niż tylko parze mieszkającej razem.

Z czego powinien być zrobiony okrągły stół do jadalni?

Od lat w modzie są stoły wykonywane z drewna. Mamy do wyboru wiele różnych kolorów, w zależności od użytego materiału. Aby okrągły stół nie był zbyt przytłaczający, powinniśmy wybrać cienki blat położony na jednej nodze. Tym sposobem nie zagracimy wnętrza, a stół nie będzie zbyt mosiężny. Jeśli chcemy, możemy wybrać model pokryty specjalną farbą, która może być idealnie dobrana do koloru ścian, czy krzeseł. Warto kupić stół od razu w zestawie z krzesłami, aby stworzyć przyjazną, jednolitą całość.
Ciekawą formą okrągłego stołu są modele z szybą położoną na blacie. Możemy wybrać wtedy wiele ciekawych wzorów do umieszczenia pod szkłem. Trzeba jednak liczyć się z częstszym czyszczeniem takiej powierzchni oraz większym ryzykiem zniszczenia. Konieczne będzie stosowanie podstawek i podkładek. Jednak szyba nadaje bardzo stylowy efekt wykończeniowy do całej aranżacji jadalni. Jeśli nie mamy małych dzieci i nie przejmujemy się częstym polerowaniem szyby – warto się na nią zdecydować!

Zapraszamy do stołu – jadalnia jak ze snu!

Wspólne posiłki to bardzo ważny element życia rodzinnego. Mamy wtedy okazję do rozmowy, spędzenie chwili razem oraz oczywiście do jedzenia! Posiadając duży okrągły stół możemy zaprosić całą rodzinę na wspólną kolację. Wszyscy będą mieli miejsce. Dodatkowo, przy okrągłym stole najlepiej wszystkich widać oraz komunikacja jest zdecydowanie ułatwiona. To ogromny atut takiego rozwiązania! Dlatego jeśli tylko mamy miejsc zdecydujmy się na okrągły stół. Z pewnością nie pożałujemy i będziemy zadowoleni z podjętej decyzji. Co więcej, mamy do wyboru tyle różnych modeli, kolorów i wykończeń, że z łatwością znajdziemy idealny stół dla nas!

kosmetykomania.pl świeczki yankee candle

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *