Prezenty dla taty na każdą okazję – Dzień Ojca, urodziny, imieniny

Co roku, gdy nadchodzi Dzień Ojca, wiele osób staje przed nie lada wyzwaniem. W końcu tata ma już wszystko, więc zadowoli się odwiedzinami i szczerymi życzeniami. Jednak odwiedzanie bliskich z pustymi rękami nie należy do przyjemności. Oto kilka prezentów dla taty, które powinny sprostać oczekiwaniom większości ojców, niezależnie od ich wieku.

Prezenty dla taty – miłośnika dobrych trunków

Wśród mężczyzn nie brakuje miłośników doskonałych trunków, które z kolei wymagają eleganckiego zaserwowania. Dlatego jako prezenty na Dzień Ojca i podobne okazje bardzo dobrze sprawdzają się karafki i kieliszki. Kryształowa karafka z korkiem odznaczająca się bardzo interesującym designem, którą można znaleźć choćby w sklepie DUKA, będzie przy okazji piękną ozdobą salonu lub męskiego gabinetu. Natomiast whisky lub koniak serwowane z takiego naczynia po prostu smakują lepiej!

Eleganckie kieliszki również stanowią uniwersalne prezenty na Dzień Ojca. Zależnie od preferencji taty, można postawić na zestaw designerskich kieliszków do koniaku, brandy albo wina. W końcu nie każdy mężczyzna preferuję mocniejsze alkohole, a w naszym kraju z każdym rokiem przybywa wielbicieli białego i czerwonego wina oraz szampana. Ciekawym uzupełnieniem prezentu będzie poręczny elektryczny otwieracz do wina.

Prezenty na Dzień Ojca – kawiarki i dzbanki

O ile po alkohol sięga się raczej dość sporadycznie, to poranna kawa – podobnie jak popołudniowa herbata, stały się wręcz rytuałami. Szukając idealnego prezentu dla taty z okazji jego święta, imienin bądź urodzin, warto pójść także tym tropem. Elegancka aluminiowa lub stalowa kawiarka ciśnieniowa powinna służyć ojcu przez wiele lat.

To samo dotyczy prezentów służących do przygotowywania wspaniałej herbaty. Dzbanek z zaparzaczem pomoże przy okazji w przygotowywaniu naparów ziołowych, po które chętnie sięgają osoby dbające o swoje zdrowie. Równie elegancko prezentują się zarówno modele wykonane ze stali nierdzewnej, jak i szklane. Ważne, aby cechowały się ciekawym designem, funkcjonalnością i wytrzymałością.

Jak myślisz, która z tych propozycji najbardziej przypadnie do gustu Twojemu ojcu?

Redakcja eDekoracje