Prezent do nowego domu na parapetówkę

Tradycją jest organizowanie przyjęcia zwanego „parapetówką” tuż po wprowadzeniu się do nowego mieszkania lub domu. Jest to świetna okazja do świętowania cudownej chwili i rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu. Razem z rodziną i przyjaciółmi spotykamy się w świeżo upieczonym mieszkaniu i dzielimy się radościom. Jako goście, wypada nam przynieść prezent do nowego domu. Jednak często głowimy się, co tak naprawdę może przydać się w czterech kątach?

Co kupić jako prezent do nowego domu?

Zacznijmy od bardzo prostych, ale sprawdzonych pomysłów. Zawsze miłym gestem jest zakup żywego kwiatu lub innej rośliny w doniczce. Taki przedmiot jest zawsze mile widziany w domu i zwykle nie ma problemu z jego dopasowaniem. Jeśli jeszcze wiemy, co lubi obdarowywana osoba, możemy kupić właśnie jej ulubiony kwiat!
Kolejny pomysł to ramki na zdjęcia, do których możemy sami włożyć fotografie ze wspólnych wakacji, świąt czy imprez. To bardzo miły gest i podkreślenie więzi między rodziną lub przyjaciółmi. Jednak warto wiedzieć, jak wygląda mieszkanie wcześniej, aby dobrać pasujące ramki. Jeśli nie wiemy, możemy podarować same wspólne zdjęcia ładnie zapakowane w ozdobne pudełko.
Bardzo często wybieranym prezentem są różne praktyczne gazety. Zestaw sztućców, filiżanek lub zastawa stołowa, jeśli na przykład składamy się w kilka osób. Możemy też sami kupić dobrej jakości nóż albo serwetnik. Coś, co przyda się w codziennym użytkowaniu w nowym domu!

Jeśli nie jesteś pewien, po prostu zapytaj!

Jeśli nie jesteśmy pewni, co tak naprawdę spodoba się i przyda świeżo upieczonym domownikom, nie ma co się głowić. Po prostu zapytajmy! Prezent będzie wtedy w 100% trafiony i z pewnością użytkowany! Warto też zorganizować wspólne składanie się na podarunek, gdyż wtedy możemy zakupić coś porządniejszego i wartościowego niż kilka bibelotów.
Pamiętajmy jednak, że prezent powinien być związany z nowym mieszkaniem lub domem. To zawsze miły gest i element, który zostanie na długi czas. Prezent do nowego domu powinien być przemyślany i od serca. Aby służył domownikom jak najdłużej! Zastanówmy się, jakie lubią kolory, zapachy i styl. Wtedy dużo łatwiej będzie nam wstrzelić się w ich gusta. A to gwarancja udanego prezentu.

Parapetówka na udane życie w nowym domu!

Parapetówka to tradycja, która istnieje od lat. Prawie w każdym kraju ma swój odpowiednik. Każdy lubi ją celebrować i cieszyć się z nowego domu lub mieszkania. Zakup prezentu to bardzo miły gest i pokazanie, że również radujemy się razem z nowymi mieszkańcami. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę i włóżmy serce w przygotowanie cudownego prezentu. Z pewnością znajomi lub rodzina na długo zapamiętają prawdziwy, szczery podarunek! Obecnie mamy naprawdę wiele ciekawych pomysłów na udany prezent. Od kuchennych gadżetów, przez piękne ręczniki, aż po cudowne świece zapachowe. Dla każdego znajdziemy coś, co okaże się być strzałem w dziesiątkę!

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *