Usługi gazownicze – co musisz wiedzieć?

Podłączenie gazu oraz całej instalacji jest bardzo ważnym elementem w czasie remontu nowego mieszkania lub domu. Takiego zadania nie może podjąć się każdy. Tylko wykwalifikowani specjaliści posiadają odpowiednie referencje i potrzebne pozwolenia. Co więcej, każde podłączenie urządzenia na gaz musi posiadać certyfikat i być podbity przez uprawnionego fachowca. W późniejszym czasie również warto posiadać sprawdzonego pracownika z działu usługi gazownicze.

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed ulatniającym się gazem?

Przede wszystkim bardzo ważne jest regularne sprawdzanie całej instalacji gazowej. Specjalista, który się tym zajmuje to gazownik. Powinien przynajmniej raz w roku przyjść do naszego domu lub mieszkania w celu inspekcji całej instalacji.
Ulatniający się gaz może być bardzo niebezpieczny dla wszystkich mieszkańców. Nie bez powodu nazywany jest „cichym zabójcom”. Bardzo trudno jest go wykryć samemu, a jego działanie jest niezwykle groźne. Gazownik za pomocą specjalnych urządzeń w ciągu kilku minut może przesądzić, czy w domu wszystko jest w porządku czy jednak instalacja wymaga naprawy lub renowacji. Warto też zamontować w łazience oraz kuchni specjalne czujniki gazu. Alarmują one domowników w razie ewentualnego wykrycia się niebezpiecznych gazów. Możemy wtedy zareagować jak najszybciej i wezwać odpowiednie służby.

Usługi gazownicze – gdzie je znaleźć?

Firmy oferujące usługi gazownicze znajdują się w każdym mieście w Polsce. Bez problemu znajdziemy numery do różnych specjalistów na stronach internetowych. Warto wybrać sprawdzonych fachowców, gdyż z gazem nie ma żartów. Dlatego nie wybierajmy najtańszej opcji. Awaria instalacji gazowej zagraża i wyrządza szkody nie tylko nam, ale także może poszkodować naszych sąsiadów. Nie raz słyszy się w wiadomościach o pożarach w kamienicach przez wybuch gazu.
Mamy również publiczne Pogotowie Gazowe. W każdym mieście mają swoje punkty. Są one przypisane do każdej dzielnicy. Na ich stronie internetowej możemy znaleźć wiele cennych wskazówek, które przydadzą się przy ewentualnej awarii. Mamy tam porady, jak powinniśmy się w takiej sytuacji zachować. Możemy też zgłosić usterkę przez formularz kontaktowy oraz bezpośredni numer. Z uwagi na powagę sytuacji jaką jest ewentualne niebezpieczeństwo związane z gazem służby działają natychmiastowo. Ale lepiej nie dopuszczać do groźnych przypadków dzięki regularnym kontrolom instalacji gazowej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Instalacja gazowa musi działać prawidłowo przez cały rok. Jej odpowiednia kontrola systematycznie minimum raz w roku jest obowiązkiem. Dbanie o bezpieczeństwo to bardzo ważny element życia w domu czy mieszkaniu. Jeśli nie chcemy żadnych awarii, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu oraz budynkowi, pamiętajmy o zawodzie, jakim jest gazownik. Z pewnością pomoże nam w razie ewentualnych awarii. Warto mieć zapisany numer do sprawdzonego fachowca, który zawsze będzie gotowy przyjechać na wezwanie. Pogotowia gazowe działają w każdym mieście – pamiętajmy o tym!

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *