Nowoczesne hokery kuchenne – co to jest?

Hoker – co to właściwie jest? Pewnie nie wiele z Was wie, szczególnie jeśli nie mają wyspy ani krzeseł barowych w swoim domu. Ta obco brzmiąca nazwa to właśnie specjalny rodzaj krzesła. Możliwe, że pod innym imieniem wiecie, jak wyglądają. Jednak warto poznać bliżej hokery, gdyż są bardzo ciekawym elementem wystroju wnętrza. Mogą z powodzeniem zastąpić zwykłe krzesła barowe. Nowoczesne hokery kuchenne mają wiele zalet – a oto one!

Przedstawiamy hokery – idealne rozwiązanie dla Twojej kuchni!

W uproszczeniu możemy hokery nazwać krzesłami barowymi – jednak nie jest to do końca prawdą. Są one bowiem specjalnym rodzajem mebli. Świetnie nadają się zarówno do kuchni, jak i do jadalni. Co więcej, najlepiej pasują do kuchni połączonych z salonem. Często są obite różnymi tkaninami, dlatego można je dobrać idealnie do kanapy lub sofy. Idealnie komponują się do wszelkiego rodzaju wysokich stołów, barów oraz wysp. Mogą być dopasowane również do narożnych stolików przyściennych.
Hokery uchodzą za eleganckie, ale funkcjonalne krzesła barowe. Posiadają wysokie nogi, najczęściej z drewna lub jedną, metalową podstawę jak słup. Siedzisko jest zwykle bardziej obudowane niż przy zwykłym krześle barowym. Mamy oparcie, podłokietniki oraz miękkie wykończenie. Takie siedzisko jest bardzo wygodne i można na nim siedzieć przez długie godziny, na przykład podczas pracy.

Nowoczesne hokery kuchenne – jakie wybrać?

Jeśli chcemy zakupić nowoczesne hokery kuchenne do naszego domu, to musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. W nowszych modelach często zastosowane są różnego rodzaju udogodnienia, jak regulowana wysokość oraz kręcące się siedzisko. Jednak przy takich produktach mechanizmy często mogą się szybko zużyć. Dlatego warto sprawdzić wcześniej opinie o danym modelu lub poradzić się specjalisty w sklepie, która firma produkuje najbardziej wytrzymałe krzesła. Tym sposobem unikniemy zakupu nietrafionego mebla.
Zwróćmy uwagę na kolor oraz materiał, z jakiego wykonane jest obicie krzesła. Warto dobrać je pod kanapę, sofę lub barwy panujące w kuchni, jeśli nie łączymy jej z salonem. Zwykle mamy do wyboru kilka różnych wariantów kolorystycznych hokerów, dlatego bez problemu dobierzemy idealny materiał, być może nawet identyczny jak obicie naszych mebli!
Oczywiście kolejną ważną kwestią są wymiary – musimy odpowiednio dobrać wysokość oraz szerokość hokerów. Jeśli mają one regulowaną wysokość, odpada nam jedna rzecz. Szerokość jest jednak ważna, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Nie chcemy przecież zagracić wnętrza!

Praktyczne i nowoczesne – hokery w Twoim domu!

Hokery kuchenne to z pewnością świetne rozwiązanie do wielu wnętrz. Wystarczy je dobrze wkomponować do całej aranżacji, a z pewnością zachwycą zarówno nas, jak i przybywających gości. Są również bardzo praktyczne, a przede wszystkim wygodne. Warto więc w nie zainwestować i wypróbować w swoim domu. Z pewnością nie będziemy zawiedzeni! Jeśli poszukujecie pomysłów i inspiracji na aranżacje z hokerami, warto przeglądnąć dostępne w Internecie katalogi różnych firm.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *