Nowe technologie w budownictwie jednorodzinnym

W obecnych czasach większość ludzi decyduje się na życie w mieszkaniach. Jednak rynek domów jednorodzinnych nie pozostaje w tyle i wciąż udoskonala technologie używane w budownictwie, aby przyciągnąć coraz więcej konsumentów. Dlatego też cieszy się rosnącą popularnością. Ludzie znów wracają do rozważenia swojej decyzji, czy jednak nie zdecydować się na życie w domu. Nowe technologie w budownictwie jednorodzinnym zachęcają do bliższego poznania tematu.

Nowa wersja wielkiej płyty – domy z płyty warstwowej

Budownictwo „z płyty” przywodzi na myśl tylko jeden obraz – szare, brzydkie i PRL-owskie bloki. Wyobrażenie może zmienić nowoczesne budownictwo z płyty warstwowej. Zupełnie odbiega od starej zabudowy i jest naprawdę praktyczne i zaawansowane technologicznie.
Czym właściwie jest płyta warstwowa? Posiada ona rdzeń termoizolacyjny i wykonana jest z materiałów kompozytowych. Płyta jest bardzo efektywna i wytrzymała. Sam rdzeń składa się najczęściej z części styropianowej lub jest wykonany z polistyrenu albo pianki poliuretanowej. Pokrycie to twardy materiał, jak na przykład mieszanina cementowa, magnezowa lub metalowa. Poszczególne płyty są łączone za pomocą specjalnego kleju z poliuretanu. Z takich elementów można stawiać całe konstrukcje domów jednorodzinnych.

Szybko i sprawnie – domy w mniej niż rok!

Nowoczesne technologie w budownictwie jednorodzinnym doprowadziły do dużego skrócenia czasu całej budowy. Płyta warstwowa to jedno z najszybszych rozwiązań. Wszystko za sprawą wstępnie przygotowanego szkieletu. Jest on przygotowywany na wymiar w fabryce. Poszczególne elementy, takie jak ściany, okna, szkielet, są przywożone w częściach na miejsce budowy. Tutaj wystarczy żeby ekipa budowlana z pomocą maszyn postawiła całą konstrukcje i spoiła ją w bezpieczny sposób.
Postawiony budynek nie wymaga ocieplenia, gdyż płyty warstwowe same w sobie spełniają te rolę. Całość budowy samej konstrukcji to tylko kilkanaście dni! Jednak dom stawiany jest oczywiście na fundamentach. Do czasu budowy trzeba doliczyć czas schnięcia cementu w podstawie domu. Trwa to nawet do miesiąca. Jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, możemy zdecydować się nie tylko na gotowe ściany, ale całe moduły. To znacznie przyspieszy stawianie konstrukcji.

Nowoczesne technologie w budownictwie jednorodzinnym

Domy z płyty warstwowej niczym nie odbiegają od klasycznych budynków. Możemy wybrać jaki chcemy kształt i rozmiar. Każde okna, drzwi i dachy będą do niego pasować. Jednak odróżnia go od klasycznego budownictwa szybkość i prostota. Nie musimy czekać kilku lub nawet kilkunastu miesięcy aby rozpocząć prace wykończeniowe. Wszystko dzieje się w bardzo krótkim czasie. Domy są wytrzymałe i łatwe w ogrzaniu. To ogromny atut dołączony do listy zalet. Nowoczesne technologie w budownictwie jednorodzinnym naprawdę ułatwiają życie osób chcących zamieszkać w wymarzonym domu. Warto więc zdecydować się na budowę z płyty!

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.