Lustrzany kącik piękna – sprawdź, jak zaaranżować go w swoim mieszkaniu!

Chyba każda kobieta marzy o wspaniałym kąciku w swoim mieszkaniu, w którym będzie mogła poddawać się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym czy upiększającym. Aby zaaranżować takie miejsce, wcale nie musimy się za wiele napracować. Wystarczy bowiem kilka elementów i gotowe! Jakich? Jeśli zależy nam na oryginalnym wnętrzu, toaletka lustrzana i stylowe okrągłe lustro w ciekawie wyglądającej ramie będzie strzałem w dziesiątkę! Jak jednak zaplanować cały lustrzany kącik piękna w swoim mieszkaniu? Sprawdź!

Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego miejsca

Zanim toaletka czy komoda lustrzana zagoszczą w naszym kąciku piękna, należy oczywiście znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Szczęśliwe posiadaczki obszernych mieszkań z pewnością będą w stanie wydzielić nawet całe osobne pomieszczenie na taki domowy gabinet. Jeśli nasze lokum nie jest największe gabarytowo, warto zacząć szukać małej przestrzeni w innych pokojach. Może okazać się bowiem, że np. róg sypialni nie jest w żaden sposób zagospodarowany. Taki kącik będzie zatem idealnym miejscem na domowy kobiecy gabinet piękności. Przyjrzyjmy się więc całemu mieszkaniu i postarajmy się wydzielić w nim chociaż odrobinę miejsca. 

Przechodzimy do szukania najciekawszych mebli

Kącik znaleziony, a więc najwyższa pora odpowiednio go wymierzyć i wybrać pasujące do niego meble. W takiej sytuacji pamiętajmy, że elementy wyposażenia muszą być dopasowane do gabarytów całego pomieszczenia czy wygospodarowanego miejsca. Dodatkowo postawmy tylko na takie meble, które naprawdę są nam potrzebne. W kąciku piękna najlepiej sprawdzi się oczywiście toaletka lub komoda lustrzana. Opcjonalnie, jeśli wiemy, że mamy naprawdę dużą ilość kosmetyków, możemy dodatkowo wybrać mały regał, stoliczek czy szafkę. Elementy te muszą jednak cały czas do siebie pasować i tworzyć razem spójną jednolitą całość. 

Sam blat to nie wszystko. Do toaletki czy innego rodzaju mebla należy przecież dobrać jeszcze krzesło lub fotel! Co sprawdzi się jednak najlepiej do szklanych elementów wyposażenia? Przede wszystkim siedziska tapicerowane stylizowane na nurt glamour. Bardzo ciekawie prezentują się również plastikowe, przeźroczyste krzesła. 

Stawiamy na stylowe dodatki

W kobiecym lustrzanym kąciku piękna nie może zabraknąć jeszcze kilku niezwykle ważnych elementów. Oczywiście będzie to duże zwierciadło, chyba że nasza toaletka została w nie dodatkowo wyposażona. W przypadku takiej strefy duże znaczenie ma także oświetlenie. Należy więc postawić na chociaż jedną dobrą lampę z możliwością regulacji jej położenia. Zmienna temperatura światła będzie dodatkowym atutem. Z jej pomocą makijaż czy codzienna pielęgnacja staną się o wiele łatwiejsze, a nasze lustrzane meble będą za każdym razem przyjmowały nieco inną barwę. Szklaną powłokę można bowiem uznać za swego rodzaju kameleona, który pięknie dopasowuje się do swojego otoczenia, przejmując jego wygląd i kolory. 

Cieszymy się wspaniałym wnętrzem

Gdy lustrzany kącik piękna został już zaaranżowany w całości, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się jego walorami! Podczas codziennego użytkowania pamiętajmy jednak o kilku zasadach. Używając henny czy innych barwiących kosmetyków, rozłóżmy na szklanym blacie podkładkę, która zapobiegnie ewentualnym odbarwieniom. Wszelkie inne plamy usuwajmy natomiast tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzięki temu nasze lustrzane meble zachowają swój idealny wygląd na wiele lat, a my będziemy cieszyć się ich funkcjonalnością! 

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *