5 częstych błędów przy dekoracji sali weselnej

Dekoracje ślubne to bardzo ważny element wystroju sali. To one nadają klimat i wyznaczają charakter każdej uroczystości weselnej. Moda stale się zmienia, również w trendach ślubnych. Coraz więcej inspiracji można czerpać z Internetu, jednak mimo dobrych porad, wiele par nadal popełnia te błędy. 

Miszmasz stylów 

Eklektyzm dobrze ugryziony może prezentować się bardzo dobrze. Jednak sztukę mieszania ze sobą różnych form i treści posiadają tylko najlepsi dekoratorzy. Bez odpowiedniego doświadczenia i wyczucia estetyki łatwo zrobić ogromny miszmasz i wybuch wszystkiego. Glamour ozdoby nie będę dobrze prezentować się przy belkach siana zaczerpniętych z motywu wesela boho. Dlatego wybierając styl wesela, warto zawsze kierować się jedną estetyką i pod nią dobierać dodatki. 

Za dużo dekoracji na stole 

Bukiety kwiatów, świeczniki, rozsypane perełki lub konfetti, winietki… gdzie na tym stole ma zmieścić się jeszcze uroczysty posiłek? Tak jak w każdej dziedzinie życia i przy dekoracji stołów bardzo ważny jest umiar. Dobrze zdecydować się na takie rozwiązania, które nie przytłoczą uczestników. Sam obrus, zastawa, winietka i jedna ozdoba w postaci kwiatów lub świeczników powinny zapewnić piękny wygląd. 

Brak estetyki 

Zostając przy stole, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy obrus jest wystarczająco długi, aby zakryć nogi stołu. Równie ważne jest to, czy jest on wyprasowany. Jeśli Para Młoda ma taką możliwość, najlepiej wypożyczyć eleganckie krzesła i całkowicie zrezygnować z pokrowców. Wygnieciony obrus, pożółkłe lub porwane pokrowce na krzesło wpłyną ogromnie negatywnie na estetykę i główny wygląd.

Plastik nie jest fantastic

Wesele to bardzo eleganckie wydarzenie, a nie grill na działce. Dlatego ważne jest, aby unikać produktów jednorazowego użytku. Plastikowe butelki po napojach gazowanych, jednorazowe serwetki, sztućce powinny być jak najdalej od centrum wydarzenia. Wszelkie napoje mogą zostać przelane do szklanych dzbanków, dzięki temu będą prezentować się o wiele lepiej. 

Zosia Samosia czyli Panna Młoda od wszystkiego 

Jednym z największych problemów jest to, że Panny Młode biorą w tym dniu wszystko na swoje barki. Dekorację sali weselnej często wykonuje się kilka godzin przed samym weselem. Ciężko więc wymagać, aby przyszła żona miała czas na poprawki związane z salą. Dlatego, zamiast brać wszystko na siebie, o wiele lepiej skorzystać z dekoratorki ślubnej Che Bello z Torunia, której praca sprawi, że sala zachwyci wszystkich gości.

Powyżej wymienione błędy niestety potrafią mocno wpłynąć na estetykę sali weselnej. Warto pamiętać o tych pomyłkach, aby nie popełnić ich, decydując się na samodzielne udekorowanie sali. 

Redakcja eDekoracje