Barowe krzesło bez oparcia, czy z oparciem?

Decydując się na wyspę kuchenną lub wysoki stolik musimy zakupić do niego odpowiednie krzesła. Są one dosyć wysokie i występują w wielu różnych wersjach. Często stając przed wyborem zadajemy sobie pytanie: krzesło bez oparcia czy z oparciem? Ważne jest, aby dobrze przemyśleć zakup gdyż barowe siedziska mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza, ale nie być wygodne. Jak pogodzić obie te kwestie?

Barowe krzesło bez oparcia – dlaczego warto?

W sklepach mamy dostępnych naprawdę wiele różnych modeli, kształtów i kolorów krzeseł. Są różne style: nowoczesne, rustykalne, eklektyczne. Bez problemu możemy wybrać produkt idealnie wpasowujący się w wystrój naszego wnętrza. Najczęściej krzesła barowe kupujemy do kuchni lub jadalni. Potrzebujemy dobrać je do koloru ścian i mebli.
Barowe krzesło bez oparcia ma te zaletę, że nie zabiera dużo miejsca. Świetnie nada się do mniejszych wnętrz, na przykład do kawalerek. Bez problemu zmieści się do wsunięcia pod blat. Dodatkowo krzesła bez oparcia są praktyczne również do siedzenia. Są lekkie, ale dobrze wyprofilowane, przez co bez problemu możemy się obracać i stabilnie usadowić. Ważne jest jednak, aby przed zakupem sprawdzić jakość wykonania. Jest to bardzo ważny element przy zakupie produktu, gdyż krzesła barowe muszą być bardzo stabilne. Materiały do jego wykonania muszą być wytrzymałe i solidne.

Barowe krzesło z oparciem – czy jest lepsze?

Z drugiej strony jednak mamy modele, które posiadają oparcia. Z pewnością będą pasować do dużych, otwartych przestrzeni. Nie zagracą pomieszczenia i nie zabiorą cenne miejsca. Dodatkowo takie krzesła z pewnością sprawdzą się, jeśli przy wyspie czy wysokim stole spędzamy więcej czasu, niż tylko przy jedzeniu lub towarzyskim spotkaniu. Barowe krzesło z oparciem jest wygodniejsze do na przykład pracy przy komputerze. Dają lepszą stabilizację dla kręgosłupa przez to, że są mocniej zabudowane. Oczywiście mamy wiele różnych modeli takich krzeseł, które mają niższe bądź wyższe oparcia. Dlatego z łatwością możemy wybrać idealny kształt i rozmiar dostosowany do wystroju i mebli.
Pamiętajmy jednak, że zabudowane krzesła z oparciem są dosyć ciężkie i mają „mocny” wygląd. Nie sprawdzą się do każdego rodzaju wnętrza i trzeba je ostrożnie dobierać. To samo tyczy się ich praktycznej strony – szukajmy modeli, które nie są bardzo ciężkie. Nie będziemy mieć wtedy problemu z ich przesuwaniem.

Co warto wiedzieć w temacie krzeseł barowych?

Ważną kwestią wymagającą poruszenia jest także odpowiednie zabezpieczenie krzeseł. Szczególnie, jeśli będą stały na panelach lub szkliwionych płytach. W takiej sytuacji trzeba je podkleić specjalnymi podkładkami z miękkiego materiału. Będą chronić podłogę przed zarysowaniem i wgnieceniami. Warto też przemyśleć, czego oczekujemy od krzeseł barowych i jaki mamy budżet. Nowocześniejsze modele, z regulowaną wysokością i obrotowym siedziskiem są stosunkowo droższe od drewnianych odpowiedników. Nie mają one dodatkowych funkcji, ale często lepiej wpasowują się do ogólnego wystroju. Decyzja należy do nas!

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.