Porady i pomysły na podwieszany sufit

Podwieszany sufit to świetne rozwiązanie w wielu pomieszczeniach. Jest ciekawym zabiegiem, który może wiele zmienić jeśli chodzi o odbiór wizualny wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Dlatego warto przemyśleć różne pomysły na podwieszany sufit, aby nie oszpecić pokoju, zamiast go upiększyć. Po zapoznaniu się z naszym artykułem pozbędziesz się wszelkich wątpliwości! Zapraszamy do lektury.

Pomysły na podwieszany sufit – zalety rozwiązania

Podwieszany sufit to idealna opcja, aby optycznie zmienić kształt, rozmiar i postrzeganie całego wnętrza. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie punktów świetlnych oraz specjalnego podświetlenia w różnych miejscach. Gra światłem również wpływa na ogólny odbiór pomieszczenia i nastrój w nim panujący.
Co więcej, podwieszany sufit może przybierać najróżniejsze kształty, nie tylko kanciaste. Może być zaokrąglony i posiadać łuki. Nada to wnętrzu szyku i elegancji. Podwieszany sufit potrafi również ukryć niedociągnięcia w podłożu i wszelkie nierówności. Jest to zdecydowanie prostsze niż przeprowadzanie gruntownego remontu. Jako zalety możemy jeszcze dodać tłumienie dźwięków oraz dodatkowe ocieplenie pomieszczenia.

Pomysły na podwieszany sufit – minusy rozwiązania

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony. Nie inaczej jest z podwieszanymi sufitami. Do takiego zabiegu w mieszkaniu może zniechęcać przede wszystkim cena. Wbrew pozorom wykonanie podwieszanego sufitu wcale nie jest takie proste. Wymaga doświadczenia i sprawnej ręki. Dlatego trzeba znaleźć sprawdzonego fachowca oraz kupić jakościowe materiały. To wszystko generuje całkiem spore koszty. Co więcej, podwieszanego sufitu nie możemy zastosować w każdym domu czy mieszkaniu. O jego przyszłym montażu trzeba wiedzieć już przy samym planowaniu konstrukcji. Inaczej może okazać się, że strop nie wytrzyma takiego obciążenia. Kolejna kwestia to uregulowania prawne – podwieszany sufit musi być zgłoszony do odpowiedniego urzędu! Nie może zakrywać przewodów instalacji gazowej, gdyż grozi to poważnymi awariami. Rozwiązanie nie sprawdzi się w łazienkach i wszelkich miejscach, gdzie panuje duża wilgotność. Szczególnie, jeśli użyjemy słabej jakości materiałów – konstrukcja może nie wytrzymać w gorszych warunkach.

Podsumowanie pomysłów na podwieszany sufit – warto?

Choć pomysły na podwieszany sufit mają swoje wady i zalety, to w gruncie rzeczy warto się nimi zainteresować. Są naprawdę ciekawym rozwiązaniem i robią wrażenie, jeśli je dobrze wykonamy. Podstawą jest wybór sprawdzonego fachowca oraz wysokojakościowych produktów. Mamy wtedy gwarancję trwałości i dokładności wykonanej konstrukcji. Nie będziemy się martwić o nią w przyszłości. Jeśli zachowamy wszelkie zalecenia dotyczące budowy podwieszanego sufitu, możemy być o niego spokojni. Minusy nie będą nas dotyczyć. Pamiętajmy jednak o dobrym rozplanowaniu całego mieszkania z uwzględnieniem podwieszanych sufitów, gdyż jest to podstawa do przyszłych robót. Możemy zainspirować się różnymi magazynami wnętrzarskimi oraz odwiedzić różne witryny internetowe o dekorowaniu wnętrz. Z pewnością znajdziemy masę pomysłów na realizację konstrukcji u nas w domu!

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *