Jakie oświetlenie do biura i gabinetu?

W gabinetach i biurach wystrój i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest bardzo ważne. Stworzenie przyjaznych warunków do pracy to klucz do owocnych działań. Jednak co powinno znaleźć się w biurze lub gabinecie, żeby rzeczywiście wystrój był dostosowany do pracy? Należy pamiętać o kilku kluczowych elementach, dzięki którym stworzymy idealne warunki. Jednym z nich jest oświetlenie tworzące atmosferę i umożliwiające prace o każdej porze dnia.

Dobre oświetlenie biura i gabinetu

Praca w biurze lub gabinecie w głównej mierze opiera się na działaniu przy użyciu komputera lub też bardziej tradycyjnie, z dokumentami i długopisami. Przy obu tych działaniach potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia, aby zbytnio nie nadwyrężać wzroku. Już wielogodzinne wpatrywanie się w dokumenty i ekrany daje nam się we znaki. Oczywiście najlepiej jest pracować w dzień, przy świetle naturalnym, jednak nie zawsze starczy nam wtedy czasu. Potrzebujemy więc dobrego oświetlenia, które umożliwi działanie także w późniejszych godzinach.

Jakie oświetlenie do biura będzie najlepsze?

Oświetlenie do biura, szczególnie dużego, powinno składać się z różnych punktów świetlnych. Świetnie nada się do tego lampy typu shilo, szczególnie te, które są wpuszczane w sufit. Nie zajmują one kompletnie miejsca, nie są widoczne, jednak spełniają swoją rolę. Lampy wpuszczane w sufit mają różne kształty i wielkości. Możemy je dostosować do wielkości i kształtu biura lub też gabinetu. Przy ich pomocy łatwo zagospodarujemy cały sufit tworząc sieć punktów. Barwa i moc oświetlenia jest to indywidualnego wyboru.

Oświetlenie do biura i gabinetu – modnie i praktycznie?

Dla wielu z nas oprócz praktycznej strony bardzo istotny jest wygląd oświetlenia. Lampy shilo mają wiele różnych opcji, w tym bardziej designerskie. Są one wciąż praktyczne i spełniają swoją funkcje tak samo, jak lampy wpuszczane w sufit. Jeśli chcemy jednak coś bardziej widocznego i rzucającego się w oczy, postawmy na wiszące modele.

Popularnością cieszą się nowoczesne lampy składające się z sieci kabli i żarówek. Można tworzyć z nich różne ciekawe aranżacje i kształty. Idealnie nadadzą się do nowoczesnych, designerskich wnętrz gabinetów i biur. Ciekawym rozwiązaniem, bardziej minimalistycznym, mogą być kinkiety. Lampy shilo o podłużnej budowie do szynoprzewodu zachwycą niejednego z nas. Choć nie są ekstrawaganckie, to świetnie wpisują się w różne aranżacje. Dodatkowo przez umieszczenie w szynoprzewodzie są niezwykle praktyczne!

Owocna praca przy odpowiednim oświetleniu biura i gabinetu

Pamiętajmy, że oświetlenie biura lub gabinetu musi być naprawdę dobrze przemyślane. Chodzi tu o wybór nie tylko aspektów wizualnych, ale także o typ, barwę i moc światła. Najlepiej wybrać neutralną barwę o dość dużej sile, aby móc spokojnie pracować o każdej porze dnia. Pamiętajmy także o odpowiednim rozmieszczeniu punktów świetlnych, czy to lamp wpuszczanych w sufit, czy to kinkietów lub innych modeli. 

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.