Komoda jako element kontrastu w monochromatycznej aranżacji wnętrza

Wnętrza monochromatyczne są całkowicie podporządkowane jednej barwie. To pozwala uzyskać estetyczny i elegancji efekt, który dla niektórych może się jednak wydawać zbyt nudny czy sterylny. Dlatego warto zdecydować się na element, który będzie kontrastem co całego wystroju. Komoda w stylu skandynawskim a może bardziej nowoczesnym? Nie ważne, na co padnie wybór, najważniejsze, by mebel wyróżniał się wyraźnie na tle całego pomieszczenia.

Charakterystyka monochromatycznego wnętrza

W monochromatycznych wnętrzach dominuje jedna stylistyka i jeden wybrany kolor, zastosowany w różnych odcieniach. Jakie barwy będą tu pasowały najlepiej? Nie ma na to żadnej reguły, jednak najczęściej widzianymi kolorami są odcienie szarości, czy bieli. Wybrać można dowolny kolor, warto pamiętać jednak o tym, że musi być to decyzja starannie przemyślana, ponieważ będzie on zdecydowanie dominował nad wnętrzem.

Czy monochromatyczne wnętrza są nudne?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że monochromatyczne wnętrze jest nudne. Nie będzie to prawdą, jeśli w pomieszczeniu zostaną zastosowane różne odcienie jednej barwy, różnorodne materiały i faktury. Można się tu również pobawić kształtami, co pozwoli osiągnąć ciekawy pod względem wizualnym efekt. Doskonałym sposobem na ożywienia takiego wnętrza będą też kontrastowe elementy w postaci dodatków czy mebli.

Komoda w monochromatycznych aranżacjach – świetny sposób na uzyskanie kontrastu we wnętrzach

W monochromatycznych aranżacjach wnętrz świetnie prezentują się kontrastowe elementy np. w postaci komody. Stosowanie kontrastu w takich wypadkach pozwala odmienić charakter pomieszczenia. W monochromatycznych wnętrzach stosowane są różne odcienie jednego koloru, co często może wyglądać monotematycznie i dość nudno. Takie miejsce nie tylko nie będzie wyglądało ciekawie, ale również przebywanie z nim nie będzie sprawiało dużej przyjemności.

Wnętrza monochromatyczne przez wielu uznawane są za piękne i eleganckie, jednak przez wzgląd na to, że często wyglądają na bardzo sterylne, niekoniecznie są komfortowym miejscem do zamieszkania. To wrażenie można przełamać poprzez kontrastowe elementy w postaci komody – ta będzie nie tylko wpływała na estetykę (złamie monotonie i sprawi, że wnętrze będzie bardziej interesujące), ale również będzie rozwiązaniem funkcjonalnym.

Kontrastowe komody – gdzie znaleźć te najlepsze?

Monochromatyczne wnętrze wymaga ożywienia – tu najlepiej sprawdzą się komody. Skandynawska komoda a może rustykalna? Te i wiele innych modeli mebli można znaleźć na stronie bihome.pl. Wybór mebli jest tu na tyle duży, że każdy dobierze coś dla siebie niezależnie od tego, czy stawiają na minimalistyczne wnętrze, czy bardziej bogato wyposażone.

Materiał zewnętrzny

Redakcja eDekoracje