Leśne kompozycje – do jakiego wystroju pasują pejzaże leśne?

Las jest motywem często wybieranym przez malarzy – nic w tym dziwnego, wielu z nas odczuwa sentyment do gromady szumiących drzew, wśród których schronienie znajdują mniejsze i większe zwierzęta. Obrazy z lasem w roli głównej świetnie sprawdzają się w salonach, sypialniach czy obszernych przedpokojach, jak jednak wybrać obraz, by dobrze pasował do stylu w jakim urządzone jest nasze wnętrze?

Wielki powrót obrazów z motywem lasu

Jeszcze do niedawna pejzaże leśne czy sceny z polowań nie cieszyły się tak dużą popularnością jak obecnie. Przy dekorowaniu wnętrz motywami leśnymi, używało się raczej naklejek czy fototapet, które produkowane są na masową skalę. Jednak dziś, większość z nas chce czegoś oryginalnego, wykonanego ręcznie, cechującego się indywidualnością i trwałością – a takie właśnie są obrazy na płótnie. Jeśli chodzi o las obrazy mogą być malowane w bardzo różnych stylach. Najczęściej spotykaną opcją jest ideale odwzorowanie leśnej rzeczywistości, która oddaje cały spokój i dostojność bądź, zależnie od zamysłu autora, żywotność i energię jakimi obdarzone są drzewa. Znajdziemy jednak również bardziej rozmyte, modernistyczne czy kubistyczne interpretacje lasu, które mogą budzić w nas wiele kontrowersji, niepokojów i być tematem do ciekawych przemyśleń. Pejzaże leśne to jednak nie tylko drzewa, czasami centralnym punktem obrazu jest płynąca lub stojąca woda, leśne zwierzę lub człowiek, który zapuścił się w leśne głębiny.

Jak dopasować pejzaż leśny do wystroju wnętrza?

Czy obrazy z motywem lasu pasują do każdego wnętrza? Odpowiedź brzmi: tak! Niezależnie od stylu w jakim urządzone jest dane pomieszczenie, jeśli ktoś pragnie udekorować je i nadać mu niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru, wśród leśnych pejzaży z pewnością znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak zwrócić baczną uwagę na styl obrazu, by pasował do całości wystroju – do tradycyjnych mebli i drewnianych podłóg śmiało możemy dobrać klasyczne, jednoczęściowe lub kilkuelementowe obrazy o regularnych kształtach. Natomiast w nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach, świetnie sprawdzają się bardziej abstrakcyjne kompozycje. Ciekawą opcją są nowoczesne tryptyki, składające się z uzupełniających się elementów różnej wielkości. Również ramy obrazu będą odgrywały ważną rolę w jego współgraniu z całością wystroju. Bogatsze, zdobione czy rzeźbione egzemplarze zdecydowanie lepiej pasują do tradycyjnego i myśliwskiego stylu urządzania wnętrz. Natomiast proste, minimalistyczne formy ramek, a nawet całkowity ich brak świetnie podkreślą nowoczesność i modernizm obrazu, pozwalając jednocześnie skupić się na jego treści. Wybierz obraz dla siebie na https://coloray.pl/obrazy/krajobrazy/lasy

Obrazy z lasem – gdzie szukać ciekawych propozycji?

Jeśli chodzi o las obrazy z jego udziałem są dość łatwo dostępne do zakupu w różnych miejscach, takich jak galerie sztuki czy internet. Jednak ta wielkość wyboru może być pewnym utrudnieniem, ponieważ musimy obejrzeć wiele, różnych egzemplarzy, zanim w końcu znajdziemy, ten który będzie idealnie pasował do naszych zamierzeń. Największy wybór znajdziemy oczywiście w internecie, jednak przed zakupem powinniśmy obejrzeć dzieło na żywo, ponieważ zdjęcia nie zawsze oddają jego prawdziwy wygląd. Ciekawą opcją może być też odwiedzanie targów staroci, gdzie czasami można znaleźć prawdziwe perełki, które przez wiele lat wisiały zapomniane u kogoś w domu czy mieszkaniu. Natomiast jeśli chcemy, by obraz z lasem przedstawiał jakieś bliskie naszemu sercu miejsce, warto zamówić płótno na indywidualne zamówienie, może być to co prawda nieco bardziej kosztowne niż zakup gotowego dzieła, pamiętajmy jednak o tym, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, będziemy oglądali je przez długie lata, codziennie.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.