Kamień w salonie czy beton?

Elegancki kamień w salonie czy może nowoczesny beton? Chcąc urozmaicić puste ściany szukamy innych rozwiązań niż zwykła farba albo tapeta. Szczególnie powierzchnię za telewizorem w salonie chcemy wyróżnić na tle innych. Pomocne do tego mogą okazać się specjalne płytki z imitacja kamienia lub betonowe pokrycie. Oba mają piękne wykończenie i nadają wnętrzu nietuzinkowy charakter. Jednak na co się zdecydować – co będzie lepsze do salonu? Porównajmy!

Tysiąc twarzy kamienia w salonie

Kamień w salonie to bardzo uniwersalny i różnorodny produkt. Mamy dostępnych wiele kształtów, faktur i kolorów. Możemy wybierać z pośród tysiąca modeli. Są tanie, praktyczne imitacje kamienia na płytkach, ale też naturalne szlachetne marmury. W każdym przedziale cenowym można znaleźć ciekawe propozycje.
Kamień idealnie sprawdzi się jako tylko część wystroju wnętrza. Możemy go użyć jako pas za szafką na telewizor lub za kominkiem albo kozą. Jednak trzeba liczyć się z tym, że kamień zajmuje dość sporo miejsca. Odstaje od ściany na kilka centymetrów, więc w małych pomieszczeniach jego nadmiar może bardzo pomniejszyć i zagracić wnętrze. Nie należy więc z nim przesadzać. Zachowując umiar uzyskamy najlepszy efekt.

Nowoczesny i efektowny beton na ścianach w salonie

Beton na ścianie od kilku lat króluje w wielu różnych stylach i aranżacjach. Jest bardzo praktyczny i efektowny. Najprostszym sposobem na uzyskanie betonowych ścian jest… skucie tynku! Zimny, prawdziwy beton nadaje loftowego charakteru. Jest trochę zabawy i brudzenia, jednak skucie ścian to najtańszy sposób.
Oczywiście są prostsze i łatwiejsze metody. Możemy po prostu zakupić płyty z imitacja betonu o bardzo różnych kształtach i rozmiarach. Są też specjalne tynki i farby. Plusem jest to, że mogą być używane w każdym wnętrzu i nie zabierają przestrzeni. Są też dosyć tanie i wytrzymałe. Z łatwością możemy je myć i ścierać. Beton jednak nie pasuje zbytnio to starodawnych, klasycznych wnętrz. Jego charakter pasuje głównie do nowoczesnych wystrojów w kierunku loftowych.

Co wybrać – kamień w salonie czy jednak beton?

Wystrój wnętrz w obecnych czasach ma naprawdę szeroko zakrojone reguły. Mamy bardzo dużą dowolność i możliwość mieszania styli. Stąd też bardzo duża popularność eklektyzmu w aranżacji wnętrz. Dlatego też nie bójmy się łączyć i mieszać styli tworząc własne inspirujące projekty. Jeśli chcemy, aby klasyczny kamień zagościł w naszym nowoczesnym, zimnym wnętrzu – zróbmy to! Jeśli chcemy beton w przytulnym, ciepłym salonie – też możemy to zrobić!
Trudno odpowiedzieć na pytanie „co lepiej wybrać”, gdyż wszystko zależy od projektu, naszego charakteru i gustu. Przedstawiliśmy po krótce i kamień i beton w salonie. Po zapoznaniu się z ich podstawowymi cechami i charakterystyką w głowie układa się ich obraz. Teraz decyzja należy do każdego z Was. Wybierzcie to, co trafiło w Wasze gusta. Inspirujcie się i twórzcie własne wnętrza! Salo już czeka na inspirujące pomysły.

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *