W czym przechowywać puzzle? Ekologiczne alternatywy dla plastikowych torebek

Opakowania na puzzle stosunkowo często się niszczą, przez co małe elementy mogą z nich wypadać i łatwo się gubić. Warto w takiej sytuacji znaleźć alternatywne organizery, w których puzzle będą bezpieczne. Oto nasze propozycje, które zastąpią jednorazowe woreczki. Sprawdź i przekonaj się, jak proste jest wybranie rozwiązań zgodnych z duchem ekologii.

Materiałowe woreczki

Jeśli pierwotne opakowanie na puzzle uległo uszkodzeniu, z powodzeniem możesz wykorzystać do ich przechowywania materiałowe woreczki 15 x 33 cm, które są wytrzymałe i solidne. Puzzle będą w nich odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem. Każdy woreczek 15 x 33 cm można wykorzystywać wielokrotnie. Dlatego, jeśli zdecydujesz się skleić złożone puzzle i stworzyć z nich obraz, zastosowane opakowanie posłuży Ci do innych celów.

Nawet jeśli woreczek się ubrudzi, możesz bez problemu przywrócić jego dawny wygląd poprzez wypranie czy wyczyszczenie. Dzięki temu nie tylko postąpisz w ekologiczny sposób, ale także zaoszczędzisz środki, wybierając wielorazowy produkt. Do spakowania puzzli idealny będzie średni woreczek 15 x 33 cm, w którym bez problemu zmieścisz wszystkie potrzebne elementy. Aby ułatwić sobie przyszłe układanie, możesz wydrukować zdjęcie grafiki, którą należy ułożyć, i wsunąć je do woreczka razem z puzzlami.

Kartonowe opakowania

Do przechowywania puzzli możesz wykorzystać także dowolne kartonowe opakowanie, w którym będą panowały odpowiednie warunki do przechowywania tego typu elementów. Wystarczy dopasować rozmiar pudełka do liczby puzzli. Dzięki odpowiedniej powierzchni kartonu elementy nie będą się zaginały. Każdy fan ich układania wie, jak trudno dopasować konkretne części do siebie, jeśli niektóre z nich mają np. wygięte rogi. Warto jednak pamiętać, że jeśli karton będzie przechowywany w pomieszczeniu z wilgocią, może zamoknąć i ulec zniszczeniu. Wskutek tego puzzle mogą napuchnąć i zmienić swoją strukturę. Jeśli więc decydujesz się na tego rodzaju organizery, zadbaj o odpowiedni poziom wilgoci w pokoju.

Opakowanie DIY z tektury

Innym sposobem na zapakowanie puzzli jest przygotowanie domowego opakowania DIY. Do tego celu potrzebne będą następujące produkty: kawałek tektury lub bloku technicznego, klej i nożyczki. Tekturę wystarczy odpowiednio zagiąć i przeciąć w taki sposób, by możliwe było uformowanie z niej prostokątnej konstrukcji. Następnie trzeba posklejać ścianki i pozostawić całość do wyschnięcia. Możesz nadać takiemu opakowaniu wyjątkowy charakter, jeśli udekorujesz je wspólnie z dzieckiem jeszcze przed złożeniem. Pudełko ozdobione ulubionymi wzorami Twojej pociechy będzie jedyne w swoim rodzaju.

Zaproponowane rozwiązania pomogą Ci w ekologiczny sposób przechowywać różnego rodzaju puzzle. Świetnym wyborem będą średnie woreczki 15 x 33 cm. Zapakowane w saszetkę elementy świetnie wyglądają na półce lub w innym widocznym miejscu, a do tego są wielokrotnego użytku.

Redakcja eDekoracje