Jak dobierać listwy przypodłogowe w kuchni?

Na remont mieszkania składa się szereg różnych prac wykończeniowych. Jedną z finalnych czynności tego typu jest, chociażby to, że montujemy listwy przypodłogowe w kuchni. Warto poświęcić temu zagadnieniu nieco czasu, bo jest to niezwykle interesujący aspekt tychże prac. Po zamontowaniu podłogi trzeba zabezpieczyć przestrzeń między nią a ścianą. To ważna kwestia w zasadzie w każdym pomieszczeniu, lecz za sprawą specyfiki samej kuchni trzeba tu dołożyć wielu starań. Jednym z zastosowań listw podłogowych jest zamaskowanie dylatacji. Jednak to nie wszystko i z racji wielu różnych odmian i funkcji, trzeba je dopasować umiejętnie.

Zalety i zastosowanie montowanych listew w naszej kuchni?

Jak to już zostało wspomniane to element wykończeniowy podłogi o dość sporej długości. Za sprawą tego typu rozwiązań ukrywamy szczeliny dylatacyjne, ale też w pewnym sensie zabezpieczamy się przed ich powiększaniem. Z tego też powodu nie przycinamy paneli równo, ale wpływa to na estetykę i tu pojawia się rola listew, aby to zamaskować. Kolejną rolą pełnioną przez listwy przypodłogowe w kuchni jest zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniami lub wilgocią np. podczas czyszczenia podłogi.

Zasłona kabli

Bardzo często tego typu listy zasłaniają również szereg kabli od lodówki czy innego sprzętu AGD. W ten sposób są one utrzymane w jednym miejscu i do tego w jednym miejscu. Na koniec trzeba też zdawać sobie sprawę, że takie listy to również element ozdobny i powinny współgrać z aranżacją kuchennej przestrzeni. Pamiętając o tym wszystkim, na pewno wybierzemy odpowiedni rodzaj, który spełni pokładane w nim nadzieje.

Zobacz więcej domlider.pl

Redakcja eDekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.